Ahşap Fuar Standı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Ahşap Fuar Standı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Ahşap fuar standı
Kategori : Ahşap Fuar Standları, Fuar Blog, Fuar Standları, İstanbul Fuar Standları

Ahşap Fuar Standı

Katılım gösterilen organizasyonlardaki showroom ya da ofisiniz Fuar standları olarak tanımlanabilir. Bu organizasyonlarda rakiplerinizi, müşterilerinizi ve sektör içerisindeki dostlarınızı çok daha yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz. Bu nedenle hazırlanan stantların firmanızı çok başarılı bir şekilde temsil etmesi gereklidir. Ancak bu şekilde Fuar organizasyonları içerisinde olumlu sonuçlar almanız sağlanabilecektir. Stant tasarımlarına karar verirken dikkat edilmesi gereken en önemli faktör, firmayı en iyi şekilde temsil etmesi gerekliliğidir. Stant tasarımına karar vermeden önce genel olarak stant modelleri hakkında bilgi araştırması yapabilirsiniz.

Ahşap Fuar Standı Nedir?

Firmaya özel olarak üretilen tek sefer kullanılan mdflam, suntalam- sunta malzemelerden elde edilen Ahşap fuar standı estetik olarak çok daha başarılı bir konsept oluşturmaktadır. Bu stantlar tekrar kullanılmak isteniyor ise özenli bir işçilik ile sökülerek depolanabilir. Sunta ile yapılan çeşitlerine boya gerektirmeyen stantlar kurulabilir. Ahşap modeller içerisinde suntalam seçenekler hızlı kurulmaktadır. Sadece hat şeklinde birleşme kısımlarında çizgiler bulunabilir. Sunta modellerde ise kurulum aşaması biraz daha uzun olacaktır. Ham suntaların üzerine alçı çekilir ve alçı üzerinde istenilen boa renk seçenekleri ile tasarımlar sürdürülür. Genel olarak bakıldığında Fuar organizasyonları ticaretin en yoğun paylaşıldığı buluşma noktası olmaktadır. Stant ihtiyaçlarının belirlenmesi aşamasında ürünlerin hangi sayıda ve nasıl sergileneceği belirlenmesi gereklidir. Bunun yanında ziyaretçileri engelleyebilecek detaylar kontrol edilmeli ve ürünlerin doğru şekilde sergilenmesi sağlanmalıdır.

Ahşap Fuar Stantları Nasıl Kullanılır?

Farklı Fuar standları konseptleri bulunmaktadır. Açık modeller tamamı ile ziyaretçinin göz önünde yer alır. Görüşü engelleyen hiçbir unsura yer verilmez. Kısmen açık stantlarda ise bazı cepheler standının içini görmeyecek şekilde kapatılıyor. Kapalı stantlarda ise dış cephe vitrinlerle kaplanır. Bu modellerde gerçekten ilgili olan ziyaretçiler stantlara giderecektir. Tasarımlar özel yapım ve standart konstrüksiyon olarak tanımlanabilir. Özel yapım Ahşap fuar standı modelleri estetik olarak çok daha başarılı sonuçlar vermektedir. Ancak tekrar kullanılması gerekiyor ise titiz bir işçilik çalışması sökülerek depolanması gereklidir. Ahşap stantlar uzun sürede kurulmaktadır. Bu nedenle organizasyon öncesinde önemli bir hazırlık gerektirecektir.

Bir önceki yazımız olan Türkiye'deFuar Sektörü başlıklı makalemizde Fuar, Fuar Nasıl Bir Yer? ve Fuar Nasıl Olur hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status