13. Mersin Agrodays Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı 22 – 25 Şubat 2018

13. Mersin Agrodays Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı 22 – 25 Şubat 2018

Cnr-expo Fuar Listesi
Kategori : Güncel Fuarlar

NR Holding kuruluşu Pozitif Fuarcılık, Türkiye’nin tarım ürünleri üretimi ve ihracatında önemli bir merkez haline gelen Mersin’de Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı ile tüm sektörü bir araya getirmeye hazırlanıyor.

 

Bu yıl onikincisi düzenlenecek olan Mersin Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı her yıl profesyonel çevrelerden büyük katılım sağlayan Türkiye’nin en önemli Tarım Fuarları’ndandır. Tarım üretiminin her yıl %50 arttığı Mersin’de, sektöre yapılan yatırımlarda her geçen yıl artmakta ve bölgedeki tarım potansiyeline paralel olarak fuarda da her geçen yıl firma ve ziyaretçi sayısı artış göstermektedir.

 

Mersin ekonomisi; tarım, ticaret, sanayi, üniversite ve iç turizmin bir arada geliştiği çok odaklı bir ekonomidir. Uluslararası bir limana sahip olması, otoban ile hızlı kara ulaşım olanağı, limanı ve gelişmiş “Serbest Bölge” faaliyetleri Mersin’i dünyanın önde gelen bölgesel kalkınma projelerinden biri olan GAP’ın (Güneydoğu Anadolu Projesi) dünyaya açılan kapısı konumuna getirmiştir.

Bir önceki yazımız olan 6.Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri 22 - 25 Şubat 2018 başlıklı makalemizde aşçı, dünya ve federasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status