Fuar Standları İçin Gereken Malzemeler

Fuar Standları İçin Gereken Malzemeler

Fuar Stand Malzemeleri
Kategori : Fuar Blog

Fuar Standları İçin Gereken Malzemeler

Bir firma için kurumsal kimlik çalışmaları her alanda çok önemlidir. Bu nedenle reklam ve pazarlama sektörü içerisinde yapılan çalışmalarda tasarımlar ve kullanılan malzemelere dikkat edilmelidir. Fuar organizasyonlarının firmanızın verimli bir şekilde sonuçlanması için doğru Fuar standı seçimi yapılması gereklidir. Bunun için ön araştırmalar yapılmalı ve ihtiyaçlarınızı birebir karşılayacak kurumsal kimliğinize katkı sağlayacak seçimler yapabilirsiniz. Belirli ölçülerde standart Fuar malzemeleri ile hazırlanan modüler modeller depolanan modellerdir. Bu modeller lego şeklinde birleştirilerek kullanılmaktadır. Fuar bitiminde bu modeller sökülür ve tekrardan depolanır. Ahşap modeller tek kullanımlık olabiliyor. İçerisinde sunta, suntalam ya da mdflam gibi malzemeler kullanılabiliyor. İçerisinde elektrik aksamları kullanılmaktadır.

Fuar Stantlarının Zemin Sistemleri

Modüler ve ahşap olarak ikiye ayrılan Fuar standları üç tür zeminde kullanılmaktadır. Buna göre malzemelerde değişiyor. Podyum zeminlerde 18 mm suntalam kullanılmakta ve 1*1 metre şeklinde kesilerek özel olarak hazırlanmaktadır. Ve oldukça şık bir zemin sitemi olarak tercih edilmektedir. Zeminin alt kısmında elektrik, su gibi tesisat kullanılabilmektedir. İkinci olarak parke tercih edilebilir. Parke modeller ise en çok tercih edilen sistemler arasında yer alıyor. Zemine parke döşenir. Alt kısmında kullanılan Fuar malzemeleri arasında ise köpük ya da ham sunta da bulunabiliyor. Ürünleriniz çok ağır olduğunda ise zeminde sergilenecek durumlarda halı tercih edilmesi daha sağlıklı bir kullanım olacaktır.

Görsel Uygulamaları

Standın türüne bağlı olarak tasarımlar hazırlanır. Suntalam ya da modüler bir ahşap stant seçimi yapmış iseniz duvarların sıvanarak kullanılması gereklidir. Bunun yanında sunta+ boya ile yapılan ahşap stantlarda ise foreks üzerine sıva yapılarak kullanımlar sağlanmaktadır. Elektrik düzeni ve aydınlatma içinde tasarımlarınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak Fuar malzemesi tercih etmeniz gereklidir. Tüm bunların yanında stantlarda bulundurulması gereken bazı eşyalar bulunuyor. Bunların başında ziyaretçi defterleri, broşürler, ürün katalogları, su ısıtıcısı, mini buzdolabı, elbise askısı, ikram malzemeleri, bardak, kaşık, tabak gibi Fuar malzemesi de standınızın daha verimli kullanılabilmesini sağlayacaktır. Ürünlerinizin doğru bir şekilde sergilenebilmesi için doğru bir plan ile çalışmalarınızı şekillendirmelisiniz.

           

Bir önceki yazımız olan Fuar Standında Neler Olmalıdır? başlıklı makalemizde Fuar Standları, Fuar Standları Kiralama ve Fuar Standları Kiralık hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status