Fuar Standlarında Aydınlatma ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fuar Standlarında Aydınlatma ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fuar standları
Kategori : Fuar Blog, Genel

Ticari alanda yoğun bir rekabet ortamı bulunuyor. Bu nedenle firmalar kendi markalarını öne çıkarabilmek için reklam ve pazarlama alanında etkin çalışmalar gerçekleştirmeleri gereklidir. Özellikle fuar gibi müşteri ile doğrudan iletişim kurulan alanların verimli bir şekilde değerlendirilmesi firmaya çok önemli katkı sağlayacaktır. Bu nedenle Fuar standları bir kartvizit gibidir. Tasarımı ve büyüklüğü ile firmanızın önemini yansıtacaktır. Ziyaretçilerinizin bütün duyularına hitap eden kusursuz Kiralık fuar standı tasarımları için uzman destekler almanız da önemlidir.

Tasarımlarda Dikkat Edilmesi gerekenler

Etkileyici bir tasarım hazırlamak için abartılı olmadan doğru Fuar malzemeleri kullanarak davetkâr ama aynı zamanda mütevazı bir stant hazırlanabilir. Kullandığınız ayrıntıların itici olmamasına dikkat etmeli ve aktivite merkezi olarak tasarlanması gereken stantlarınızın panayır yerine dönmemesine özen göstermelisiniz. Stant büyüklüğü ayarlanırken öncelikle sunum alanı belirlenmelidir. Sergilenecek ürünler ve katılış amacınızı karşılayacak bir alan olması önemlidir. Sonrasında görüşme alanları olmalıdır. Bu alanlar kapalı ve açık olabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta fuar akışı içerisinde rahat bir ortamın elde edilmesidir. Bunların yanında hizmet alanlarında kişisel eşyaların saklanabileceği kapalı bölümler konulabilir. Stoklanacak malzemelerin saklanacağı depo şeklinde kısımların olması da avantaj sağlayacaktır. Hazırlanan Fuar standları sıra, köşe, ada şeklinde olabilir. Açık cephelerin fazla olması müşterilerin daha fazla görüş alanına girmeyi sağlar.

Stand Aydınlatması

Hazırlanan genel konstrüksiyonun içinden spotların yerlerine dikkat edilmelidir. Çünkü spotlar panellerin üst kısımlarına monte edilirler. Özellikle tercih ettiğiniz Kiralık fuar standı üzerindeki ürün aydınlatma biçimleri çok önemlidir. Çünkü bu alanda sağlanan denge standın genel aydınlatmasına katkı sağlayacaktır. Bu da doğrudan ziyaretçiyi etkileyecek bir unsur olacaktır. Spot yerlerinin bilinçli olarak seçilmesi ve ürün grupları ile ideal bir konsept oluşturması için de planlı bir yerleşim çok önemli olacaktır. Elektrik ihtiyaçlarının önceden belirlenmesi doğru Fuar malzemeleri kullanımı ortaya çıkaracaktır. Stantların depo kısımlarında mutlaka priz olmalıdır. Aydınlatma seçerken de aşırıya kaçmak, gereğinden fazla bir ısınma ortaya çıkarabilir. Bu da ziyaretçilerinizin rahatsız olmasına neden olabilir. Doğru renklerle yeterli bir aydınlatma standınızı daha çok ziyaret edilir hale getirebilir.

Bir önceki yazımız olan Fuar Standları İçin Gereken Malzemeler başlıklı makalemizde Fuar, Fuar malzemesi ve Fuar Stand Malzemeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status