Stand Tasarımlarında Püf Noktalar

Stand Tasarımlarında Püf Noktalar

İstanbul fuar standları
Kategori : Fuar Blog

Stand Tasarımlarında Püf Noktalar        

Standların en yaygın kullanım alanları fuarlardır. Kısa tanımıyla fuar üretici ve tüketiciyi buluşturmak için her yıl belirli tarihlerde ve merkezlerde kurulan, ticaretin gelişmesine katkı sağlayan pazarlardır. Fuarlarda birçok farklı ürünler sergilendiği gibi, tek bir firmanın farklı çeşit ürünleri de fuar organizasyonunda tüketiciyle buluşmaktadır. Ülkemizde yaygın olarak kurulan fuarlarda birçok yeni ve teknolojik ürünler pazarlanmaktadır. Katılımcı firmalar fuarlarda ürünlerini tanıtabilmek için standlara ihtiyaç duyarlar. Standlar hazır stand ve özel stand olarak iki farklı şekilde tasarlanabilir. Hazır standlar alüminyum profillerden oluşan standlardır. Kurulması ve sökülmesi kolay olan standlardır. Özel standlar arasında yer alan Ahşap Fuar Standı iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Suntalem fuar standı ve sunta+boya fuar standı. Suntalem fuar standı kolay kurulabilmekte ve kolay temizlenebilmektedir. Sunta+boya fuar standı alçı kaplama üzerine boya yapılmasıyla oluşur. Bu standın kurulum süresi alçı ve boyama işlerinden dolayı uzun sürse de şık görünümünden dolayı Ahşap Fuar Standı olarak çok tercih edilen standlar arasındadır. Standlar ürünlerin cinsi, ebatları ve müşterilerin istekleri doğrultusunda farklı şekilde, kurumsal kimliği yansıtacak şekilde tasarlanır.

Stand Tasarımında Olması Gerekenler;

Aydınlatma; Aydınlatması iyi olan bir stand müşterilerin ilgisini çekecek, firma ve ürünlerinizin farklılığını ortaya çıkaracaktır. Beyaz ışığın tercih edilmesi, titreşimli ışık yerine durağan ışıkların tercih edilerek gözleri kamaştırmaması müşterileri standa yönlendirecek detaylardan bazılarıdır. Vitrin; Fuar organizasyonunda kurumsal kimliği yansıtacak bir standın vitrini tüketici tarafından önce fark edilen ve alma hissi uyandıran önemli bir etkendir. İyi düzenlenmiş bir vitrin ürünün özelliklerini ön plana çıkaracak bu da tüketicinin gözünde iyi bir firma imajı bırakacaktır. Çarpıcı renkler, fotoğraflar, isim ve verilen mesajlar fuar katılımcılarının dikkatini çekmeye yönelik olmalıdır.

Özel Standlar;

Özel fuar standları daha zengin görsel özellikleri ile ortaya çıkmakta ve isteğe özel tasarlanabilmektedir. Hazır standlara göre işçilik gerektirdiği için kurulumu uzun süren özel fuar standları şık tasarımlarla göz doldurmaktadır. Standlarda LED ışıklandırma sistemleri kullanılmakta, kolay takılıp sökülebilir standlar pratik olmalarından dolayı tercih edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Maxima Fuar Standı Nedir? başlıklı makalemizde Fuar Standı, Fuar Standı | Maxima ve Fuar Standları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status